Zanim rowery marki ORBEA stały się popularne niemal na całym świecie, firma musiała przebyć długą i wyboistą drogę.
Obecnie Hiszpański producent jest jednym z największych na świecie, a każdy rower sygnowany jest plakietką „made in Spain” lub „made in Europe”, druga fabryka mieści się bowiem na terenie Portugalii. Dzięki szczególnie szerokiej ofercie, rowery Orbea to dobry wybór dla każdego: od początkującego do nawet najbardziej wymagającego sportowca.
Każdy rower posiada DOŻYWOTNIĄ GWARANCJĄ NA RAMĘ bez ograniczeń wagowych rowerzysty oraz bez limitu kilometrów.
Wszystko zaczęło się w 1840 roku, kiedy bracia Juan Manuel, Mateo i Casimiro Orbea zaczęli sprzedawać broń palną w baskijskim mieście Eibar. Swoją firmę nazwali Orbea Hermanos (Bracia Orbea). W ciągu następnych lat przedsiębiorstwo ciągle się rozwijało – od sprzedaży do produkcji najpierw elementów, aż po kompletną broń. Prawdziwy rozkwit nastąpił jednak dopiero przed wybuchem I wojny światowej. Miało to związek z zapotrzebowaniem na broń palną na skalę ogólnokrajową – produkcja przynosiła duże dochody oraz budowała popularność marki. Po zakończeniu Wielkiej Wojny popyt zmalał, więc tak jak wiele innych podobnych firm, Orbea zmuszona została do produkcji czegoś innego.
W 1930 roku Orbea definitywnie zakończyła wytwarzanie broni palnej. Ponieważ fabryka specjalizowała się m.in. „w gięciu rur” dzięki wysokiej klasy maszynom do tego celu, zdecydowano się na produkcję rowerów. Jak się wkrótce okazało była to jak udana decyzja, która szybko została wynagrodzona sukcesami sportowymi.
W 1946 roku, po zakończeniu hiszpańskiej wojny domowej Orbea zatrudniała już około 1000 pracowników, a roczna produkcja sięgała 50000 rowerów. Następne lata to kolejne pasma sukcesów. Drobne problemy zaczęły się dopiero w roku 1969, kiedy to cała Hiszpania znalazła się w trudnej sytuacji ekonomicznej, jednak kryzys w firmie zażegnano.
Orbea przeniosła produkcję do Mallabii, rozpoczynając w ten sposób dalszy rozwój. W latach 80. powrócono także po wielu latach do udziału w wyścigach kolarskich. Przełomowy okazał się rok 1985, kiedy to zawodnik zespołu Gin MG-Orbea Pedro Delgado zwycięża w wyścigu Vuelta España. Niedługo później otwarto drugą fabrykę w Portugalii.
Dalsze lata przyniosły wiele sukcesów zawodnikom jeżdżącym na rowerach i w teamie Orbea.
Jeździł na nich wielokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski Julien Absalon bijąc na nich swoje życiowe rekordy oraz mistrzyni świata – Catherine Pendrel.
ORBEA – to również najszybsze rowery triathlonowe na świecie, ponieważ to właśnie do modelu ORDU należy rekord prędkości na najtrudniejszym wyścigu z cyklu „Iron Man”.
Gorąco zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą rowerów – nasi specjaliści odpowiedzą na Wasze pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości, pomagając przy odpowiednim doborze sprzętu.